khabargozarisaba.ir
جمعه ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 24
کد خبر: ۲۸۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۹
اختتامیه جشنواره سی و سوم فیلم کوتاه تهران
مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران با حضور رئیس سازمان سینمایی وزارت و رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی امشب ٢٤ آبان ماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صبا، حجت اله ایوبی رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین محسن مؤمنی شریف از جمله مهمانان ویژه مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه تهران در تالار اندیشه بودند.

ایوبی پیش از آغاز مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، کتاب زنده یاد عباس کیارستمی را امضا کرد.

محمد سلوکی اجرای این مراسم را بر عهده داشت.

در ابتدای این مراسم، پس از قرائت کلام الله مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، پیام دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران خوانده شد.

در ادامه مراسم با حضور جعفر صانعی مقدم و هوشنگ گلمکانی جوایز بهترین فیلم کوتاه از نگاه سینمای هنر و تجربه اهدا شد. در این بخش تندیس فیلم برگزیده گروه هنر و تجربه به همراه مبلغ ٦٠ میلیون ریال به دلیل برداشتی امروزی و مدرن از داستانی با الگوی کهن و همچنین کارگردانی سنجیده اهدا می شود به اسما ابراهیم زادگان برای فیلم حفره مشترک اهدا شد.

همچنین تندیس فیلم برگزیده گروه هنر و تجربه به همراه مبلغ ٦٠ میلیون ریال به دلیل استفاده معنادار از فرم و نگاهی جدید و تجربه گرا به داستانی آشنا اهدا می شود به آرین وزیر دفترک برای فیلم هنوز نه تعلق گرفت.

در ادامه نیز جایزه بخش استعدادیابی اهدا شد که به ترتیب ذیل انجام شد:

دیپلم افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی به آرمان خوانساریان برای فیلم داستانی سبز کله غازی

دیپلم افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی به کریم امینی برای فیلم داستانی چلیپا

دیپلم افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی به کمال پرناک برای فیلم داستانی هستی

دیپلم افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی به آرین وزیردفتری برای فیلم داستانی هنوز نه

دیپلم افتخار و حمایت از تولید اثر بعدی به کتایون پرمر برای فیلم داستانی کشند. 

سپس جوایز بخش آسیفا ایران به ترتیب ذیل اهدا شد:

لوح افتخار و مبلغ ١٠ میلیون ریال به سحر طرزی برای فیلم لحظات کاغذی

لوح افتخار و مبلغ ١٠ میلیون ریال به مقداد اخوان برای فیلم زمین روباه

لوح افتخار و مبلغ ١٠ میلیون ریال به کاوه سیستانی برای فیلم ماهی قرمز

در بخش همایش مطالعات فیلم کوتاه ( گذشته، حال، آینده) نیز جوایز به این ترتیب اهدا شد:

دیپلم افتخار و مبلغ ١٠ میلیون ریال به پروانه احمدی برای مقاله بررسی جلوه های سینمایی فیلم کوتاه در مجموعه شعرهای یانیس ریتسوس

دیپلم افتخار و مبلغ ١٠ میلیون ریال به احمد خوش نیت برای مقاله وجوه اشتراک فیلم بلند و کوتاه در بکارگیری عمده ترین شیوه های علم بیان

جایزه بهترین تهیه کنندگی فیلم کوتاه مستند نیز شامل لوح تقدیر و ٢ سکه بهار آزادی به انتخاب انجمن تهیه کنندگان سینمای مستند ایران به ﺣﻤﻴﺪ ﺟﻌﻔﺮی و فاطمه فروزان علاء برای فیلم بَرد، اهدا شد.

در بخش دیگری از مراسم جایزه انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران به ترتیب ذیل اهدا شد:

مدال و دیپلم افتخار ایسفا به بهنام عابدی برای فیلم داستانی وال ها

دیپلم افتخار ایسفا به علی اکبر محمدخانی برای فیلم تجربی خودم را می کشم و تو مقصری

جایزه بخش جنبی کتاب و سینما شامل تندیس هفته کتاب، لوح تقدیر و مبلغ ١٥٠ میلیون ریال بعنوان نفر اول به حسن نقاشی برای فیلم آثار عجم اهدا شد.

در بخش بعدی مراسم، جوایز بخش بین الملل جشنواره به ترتیب ذیل اهدا شد:

جایزه ویژه هیأت داوران بین‌‍الملل در بخش آسیا به خین وارسو  (Khin Warso)  برای فیلم لوح سنگی (Slate) از کشور میانمار

جایزه ویژه هیأت داوران بین‌الملل بهالنورا اسمونالیوا (Elnura Osmonalieva) برای فیلم سعیده (Seide) از کشور قرقیزستان

جایزه ویژه هیأت داوران بین‌الملل به گرهارد فونک (Gerhard Funk) برای فیلم ثمر (Fruit)) از کشور آلمان

جایزه بهترین فیلم آسیا شامل تندیس جشنواره و مبلغ ٢ هزار یورو اهدا به شوجی تویاما (Toyama Shoji) برای فیلم «پروانه در زمستان» (Winters Butterfly) از کشور ژاپن اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم اسلام و صلح جهانی نیز شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۲ هزار یورو به امیر هنرمند (Amir Honarmand) برای فیلم «رقاصک» (The Balance Wheel) از کشور ایران اهدا شد. همچنین در این بخش هیأت داوران با اهدای دیپلم از فیلم «گذشته» (Its Back Then) به کارگردانی وثاب الصگر (Wathab al-sigar) از کشور عراق تقدیر به عمل آورد.

جوایز بخش‌های دیگر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نیز به شرح ذیل اهدا شدند:

جایزه بهترین کارگردانی فیلم تجربی شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۳ هزار یورو به پیم زویر (Pim Zwier) برای فیلم «آنها ما را دشمن می‌نامند» (They Call Us The Enemy) از کشور هلند

جایزه بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۳ هزار یورو به دلفین پری-ما (Delphine Priet-Maheo) برای فیلم «میهمان ناخوانده» (Joint-Tenants) از کشور فرانسه

جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۳ هزار یورو به هواکینگ ژین (Huaqing Jin) برای فیلم «دختر تبتی» (TheTibetan Girl) از کشور چین

جایزه بهترین کارگردانی فیلم داستانی شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۳ هزار یورو به بزیل وویمن (Basile Vuillemin) برای فیلم «سرانگشتان» (Du Bout Des Doigts) از کشور بلژیک

جایزه بزرگ بخش بین‌الملل شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۶ هزار یورو به آرین وزیردفتری (Arian Vazirdaftari) برای فیلم «هنوز نه» (Not Yet) از کشور ایران

جایزه بهترین فیلم با موضوع «ایمان و امید» شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال مشترکا به امید شمس و پوریا پیشوایی برای فیلم داستانی «گذر» از کرج و نازنین سبحان سربندی برای فیلم انیمیشن «سایه ای که نور شد» از تهران

جایزه بهترین فیلم با موضوع «محیط زیست» شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به علیرضا دهقان برای فیلم مستند «اوسیا» از یزد

جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به اسما ابراهیم زادگان برای فیلم داستانی «حفره مشترک» از تهران

جایزه بهترین تحقیق و پژوهش برای فیلم مستند شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به آریان عطارپور برای فیلم «چغامیش» از تهران

جایزه بهترین صدای فیلم شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به ﺭﺍﻣﻴﻦ ﺍﺑﻮاﻟﺼﺪﻕ برای فیلم داستانی «تناوب» از تهران

جایزه بهترین تدوین شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به پویان شعله ور برای فیلم های "«اشیا گمشده» و «روتوش» از تهران

جایزه بهترین تصویربرداری شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به ﺳﻴﻨﺎ ﮐﺮﻣﺎﻧﯽ ﺯﺍﺩﻩ برای فیلم «حفره مشترک» از تهران

جایزه بهترین متحرک سازی در آثار پویانمایی شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به ﻣﺮﯾﻢ ﺧﻠﻴﻞ ﺯﺍﺩﻩ برای فیلم «مثل یک پروانه روی یک قلب» از تهران

جایزه بهترین فیلمنامه تندیس جشنواره و مبلغ ۵۰ میلیون ریال به ﺣﺴﻴﻦ ﺍﻣﻴﺮی ﺩﻭﻣﺎﺭی، ﭘﺪﺭﺍﻡ ﭘﻮﺭﺍﻣﻴﺮی و ﻣﺤﻤﺪ ﺩﺍﻭﺩی برای فیلم «نسبت خونی» از کرمان

جایزه بهترین بازیگری زن شامل دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال به سونیا سنجری برای فیلم «روتوش»

جایزه بهترین بازیگر مرد شامل دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال به فرید سجادی‌حسینی برای فیلم «نسبت خونی»

جایزه بهترین فیلم تجربی شامل دیپلم افتخار و مبلغ ۲۵ میلیون ریال به کریم عظیمی برای فیلم «۹۹۹۹۹۹۹۹۹»

جایزه بهترین فیلم پویانمایی: تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به فرنوش عابدی برای فیلم «پیشخدمت» از تهران، دیپلم افتخار و مبلغ ۲۵ میلیون ریال به مهدی خرمیان برای فیلم «سوزن‌بان» از تهران

جایزه بهترین کارگردانی در بخش فیلم مستند شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۶۰ میلیون ریال به مهدی حیدری برای فیلم «ده، چهار و نیم، سه و نیم» از آمل

جایزه بهترین کارگردانی در بخش فیلم داستانی شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۸۰ میلیون ریال به «حامد نجابت» برای فیلم «اشیا گمشده» از تهران

جایزه ویژه هیأت داوران شامل دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال به مهدی آقاجانی برای استفاده خلاقانه کارگردان از جلوه های ویژه کامپیوتری در فیلم داستانی «درپیکر»

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شامل تندیس جشنواره و مبلغ ۲۵ میلیون ریال به کریم لک زاده برای فیلم «دختری در میان اتاق»

جایزه بهترین فیلم در بخش سینمای ایران تندیس جشنواره و مبلغ ۱۵ میلیون ریال مشترکا به اسما ابراهیم زاده گان برای فیلم «حفره مشترک» از تهران و علی خوشدونی فراهانی برای فیلم «تناوب» از تهران

در ادامه این مراسم نیز اصغر فرهادی نخستین نشان عباس کیارستمی را از سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران دریافت کرد. وی برای دریافت این نشان پیامی صوتی را به جشنواره ارائه داد که در متن این پیام چنین آمده است:

«تشکر می‌کنم از شما به خاطر اهدای این نشان، مخصوصا که نام کیارستمی نازنین را دارد. از طرفی هم یادآور این است که با امکانات محدود در نوجوانی فیلم کوتاه کار می‌کردم. امیدوارم علاقه‌مندان و فیلمسازان ما در عرصه فیلم کوتاه قدر این دوران پر از شور و هیجان و اشتیاق را بدانند و موفق باشند.»

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
logo-samandehi
این شماره تقدیم میشود به:
ایران بزرگمهری‌ راد

ایران بزرگمهری‌ راد