khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
کد خبر: ۲۷۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۹
اداره کل امور بانوان شهرداری تهران برای سومین سال پیاپی اقدام به برگزاری جشنواره مد و پوشش ایرانی جهت الگوسازی پوشش مناسب اجتماعی بانوان کرده است.
به گزارش «صبا»، مقوله پوشش و لباس ازجمله مسائلی است که همواره انسان در زندگی با آن در ارتباط است و به‌عنوان یک نیاز ضروری در زندگی به آن نگریسته می‌شود. این نیاز در طول تاریخ بشری و در میان ملل و اقوام مختلف وجود داشته است و امروزه با توسعه جوامع بشری این نیاز بیش از گذشته بروز کرده است به‌گونه‌ای که نیازمند برنامه‌ریزی و الگوسازی مناسب براساس هویت جامعه می‌باشد چرا که پوشش هر فردی نشان‌دهنده تبعیت او از فرهنگ و هویت ملی است. لذا ضروری است در جامعه امروزی توجه ویژه‌ای به مد و پوشش اسلامی و ایرانی به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های سبک زندگی صورت گیرد تا ضمن پرداختن به عناصر و مفاهیم اسلامی ایرانی در حوزه مد و پوشش، منجر به بسترسازی لازم جهت معرفی پوشش معیار و استفاده از گذاری بر سبک زندگی خانواده و آن براساس موازین اسلامی شود و از آن‌جایی‌که زنان نقش تأثیرگذاری در جامعه دارند، اهمیت برنامه‌ریزی برای آنان در کلانشهر تهران پررنگ‌تر است.لذا اداره کل امور بانوان شهرداری تهران برای سومین سال پیاپی اقدام به برگزاری جشنواره مد و پوشش ایرانی جهت الگوسازی پوشش مناسب اجتماعی بانوان کرده است
. از این‌رو سومین جشنواره مد و پوشش اسلامی ایرانی در بخش خلاقیت‌های فرهنگی هنری پنجمین جشنواره «تسنیم» برگزار می‌شود.

الگوسازی و ایجاد بستر لازم جهت معرفی و ارایه پوشش اسلامی و ایرانی، فراهم‌سازی زمینه برای کشف، بروز و ظهور خلاقیت‌های نو مرتبط با سبک زندگی اسلامی و ایرانی و زمینه‌سازی جهت بهبود، اعتلا و تحکیم بنیان خانواده ازجمله اهداف این جشنواره است.

بانوان شهروند شاغل و خانه‌دار تهرانی، دختران دانشجو و دختران مقطع سنی 9 تا 16سال سطح شهر تهران نیز گروه هدف این جشنواره را دربرمی‌گیرند.

پنجمین جشنواره «تسنیم» در بخش‌هایی همچون؛ رقابت و مسابقه جشنواره شامل طراحی و دوخت چادر، طراحی و دوخت مانتو و شلوار، چاپ و رودوزی روی پارچه یا سرپوش، پارچه‌سازی و تألیف مقاله علمی در حوزه ترویج پوشش اسلامی و ایرانی و نمایشگاه برگزار می‌شود.

آخرین مهلت ارسال اثر در بخش رقابت جشنواره به‌همراه مشخصات صاحب اثر و مشخصات اثر پایان آبان‌ماه اعلام شده و نمایشگاه از 22 تا 29دی‌ماه برگزار می‌شود.

ارسال به دوستان
برچسب ها: مد و لباس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: