khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۰۷ تير ۱۳۹۶ - 2017 June 28
کد خبر: ۲۵۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶
رسول شادمانی:

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در حالی در سینماهای پردیس ملت و فلسطین تهران در حال برگزاری است که استقبال چشمگیر مخاطبان از جشنواره قابل توجه و البته تامل است. استقبال خانواده‌های علاقه‌مند به فرهنگ، به‌ویژه حوزه سینما از فیلم‌های برگزیده جهت نمایش در این جشنواره، با وجود اکران عمومی بیشتر و پیش‌تر آن‌ها در سراسر کشور چه پیامی را به‌دنبال دارد.

طی روزهای گذشته سالن‌های نمایش‌دهنده فیلم‌هایی با مضمون ارزشی مانند «بادیگارد»، «ایستاده در غبار» و... در هر دو سینمای برگزارکننده جشنواره مملو از جمعیت بوده است. جمعیتی که همواره علاقه‌مند به فرهنگ و خاصه فیلم و سینما بوده‌اند و متاسفانه فضای عمومی نامناسب حاکم به محیط‌های به اصطلاح فرهنگی، آن‌ها را از این‌گونه محافل دور نگه داشته است. جمعیتی که به‌درستی، برایشان اصول و ارزش‌های فرهنگی بیش از هر چیز در اولویت است.

جشنواره فیلم مقاومت موجبات آن را فراهم آورده تا این جمعیت کثیر در فضایی در خور شأن فرهنگ والای اسلامی‌-ایرانی با خیالی آسوده و گاه تا پاسی از شب علایق خود را دنبال کنند.

و چه نیکوست که مسئولان و مدیران فرهنگی با اندک تاملی بپذیرند که مقوله فرهنگ زمانی برای همگان کارآمد و زیباست که اصل و اساس آن فرهنگی باشد. به طوری که بتوان با تکیه به آن، الگوهای فرهنگ اسلامی‌ـ‌ایرانی را که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده است ارائه و ترویج داد.

بپذیریم که بر اثر سیاست‌ها و برخی اندیشه‌های غلط، فضای حاکم بر محیط‌های فرهنگی متاسفانه به سمتی رفته است که گویی اقشاری که برایشان اصول و ارزش‌های اسلامی‌ـ‌ایرانی کمتر اهمیت دارد حاکم بر این محافلند و دسته دیگر مغفول و منزوی!!

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: