khabargozarisaba.ir
جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 22
کد خبر: ۲۳۵۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۲
تهیه‌کنندگان و مالکان فیلم‌های سینمایی می‌توانند قرارداد با موسسات تجمیع کننده دارای مجوز V.O.D ( ویدئو درخواستی ) منعقد کنند.
سید غلامرضا موسوی دبیر هیات رئیسه شورایعالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران ضمن اعلام خبر فوق افزود:با توجه به آماده‌سازی آئین‌نامه اجرائی V.O.D و اعلام نظر موافق نمایندگان شورایعالی در شورای راهبردی  V.O.D؛ شـرایط برای انعقاد قرارداد پخش فیلم‌های سینمایی فراهم است، این قراردادها بر مبنای 60 درصـد سهم تهیه‌کننده و چهل درصـد سهم موسسه طرف قرارداد منعقد می‌شود. 

 او در ادامه به تهیه‌کنندگان توصیه کرد و افزود: تهیه‌کننـدگان می‌توانند در قراردادهایشان لفظ انحصـاری را بکار نبرند و در مقابل به کلیه شرکت‌ها، قرارداد نمایش فیلم‌شان را بر اساس 60 درصد منعقد کنند.                                                                       

دبیر هیات رئیسه شورایعـالی خاطرنشان کرد: کلیه قراردادهایی که با موسسات ویدئو رسانه برای پخش فیلم در شبکه نمایش خانگی ذکر شده،صرفاً در محدوده نمایش خانگی و نکاتی که رسماً در قرارداد ذکر شده معتبر است. به همین جهت، تهیه‌کنندگان کلیه فیلم‌های قدیمی و جدید خود را می‌توانند برای نمایش در ویدئو درخواستی طی قرارداد واگذار نمایند.تاکید شورایعـالی بر این است که انعقـاد قرارداد برای پخش در شبکه نمایش خانگی با V.O.D   متفاوت است و نیاز به دو قرارداد مجزا دارد.

موسوی تاکید کرد که انعقاد قرارداد با کلیه شرکت‌های تجمیع کننده برای پخش یک فیلم هم مجاز است. از سوی دیگر شرکت‌های تجمیع کننده  نیز می‌توانند علاوه بر انعقاد قرارداد پخشV.O.D، نمایش خانگی فیلم را نیز خریداری کنند و شورایعالی برای پخش این فیلم‌ها در شبکه نمایش خانگی با این موسسات همکاری لازم را انجام بدهد.           

دبیر هیات رئیسه شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران  در بخش دیگری از گزارش‌اش اسامی و تلفن شرکت‌های تجمیع را که مجاز به انعقاد قرارداد برای پخش فیلم‌های سینمایی با سیستمV.O.Dهستند را اعلام کرده است و درخواست کرده است که اگر تهیه‌کنندگان مشکلی در این زمینه دارند با دبیرخانه شورایعالی تهیه‌کنندگان و آقایان منوچهر شاهسواری و علیرضا داودنژاد تماس بگیرند.

ارسال به دوستان
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: