khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
کد خبر: ۲۱۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
علی اسدزاده :
علی اسدزاده گفت: متاسفانه در شرایط فعلی همه متولیان سرگرم VOD شدند و ستاد صیانت قاچاق و مشکلات و موانع شبکه نمایش خانگی را از یاد برده است.

علی اسد‌زاده مدیرعامل دفتر تصویر گسترپاسارگاد  گفت: خرید فیلم‌ها و انیمیشن‌های خارجی در شرکت ما انجام نمی‌شود اما دوستان من در موسسات دیگر از وضعیت پیش آمده برای فیلم‌های خارجی متضرر می‌شوند. در دوره موفقیت اقتصادی و تجاری سینمای ایران اتفاقی رخ داد که سینمای ایران را متضرر کرد. در شرایط فعلی فیلم‌هایی که به کمپانی‌های خارجی ارایه شده وارد شبکه غیرمجاز می‌شود که باید جلوی این نوع ورود گرفته شود و تهیه کنندگان در ارایه آثار به کمپانی‌ها دقت لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه در شرایط فعلی همه متولیان سرگرم  VOD شدند و ستاد صیانت قاچاق و مشکلات و موانع شبکه نمایش خانگی را از یاد برده است. به طور کلی ما دو نوع مبارزه با قاچاق محصولات فرهنگی داریم نحوه اول باید با ارایه فیلم‌های غیرمجاز در سطح خیابان و مراکز تولید برخورد شود، نوع دوم بستن سایت‌هایی که فیلم های غیرمجاز را ارایه می‌دهند. این کار بسیار ساده است اما به دلیل این مهم که مراکز دیگر از جمله مخابرات ذینفع است این کار انجام نمی‌شود، به طور مثال ظرف روزهای گذشته «ناهید» در سایت‌های غیرمجاز قرار گرفت اما با شکایت تهیه کننده این سایت فیلم را از روی سایت برداشت اما سایت فیلتر نشد. اگر سایت‌هایی که به سینما و محصولات فرهنگی آسیب می‌زنند به سرعت فیلتر می‌شد دیگر شاهد این تخلفات نبودیم.

اسدزاده درباره فعالیت VOD گفت: متاسفانه تهیه‌کننده‌ها و ستاد مبارزه با صیانت سرگرم یک جریانی به نام VOD  هستند و اگر به درستی رصد کنیم خواهیم دید VOD  مسیر مشخص خود را طی خواهد کرد و نیازی به شعار ندارد اگر مسیر قاچاق محصولات فرهنگی را ببندیم می‌توانیم شاهد رونق VOD باشیم.  اگر قاچاقچی به درستی رصد شود و از نوع فعالیت آن جلوگیری شود خواهیم دید چه اتفاقی در این حوزه رخ می‌دهد. من VOD را نفی نمی‌کنم اما اول باید شرایطی درست مهیا شود مشتری در حوزه شبکه خانگی و VOD یکی است فقط سطح گستردگی مخاطب در VOD بیش از دیگر رسانه‌ها است. تا زمانی که جلوی  قاچاق فیلم‌های غیرمجاز گرفته نشود نمی‌توان شاهد رونق در این حوزه باشیم.

ارسال به دوستان
منبع: فارس
برچسب ها: VOD ، صبا ، نمایش خانگی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: