khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
کد خبر: ۲۰۰۵۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۲
علم‌الهدی:
گروه «هنر و تجربه» قرار است تکمیل کننده سینماهای عام باشد و ما اطراف این گروه سیم خاردار نکشیده‌ایم.
امیر حسین علم الهدی رییس شورای سیاست‌گذاری گروه «هنر و تجربه» در مورد اکران فیلم «فروشنده» در این گروه سینمایی همزمان با نمایش آن در سینماهای عادی توضیحاتی را ارائه کرد. علم الهدی معتقد است تمام آثار فرهادی شاخصه‌های هنری و تجربی را دارد و به همین دلیل می‌توان آخرین ساخته این کارگردان را همزمان در این گروه سینمایی به نمایش درآورد.

با توجه به این‌که فیلم «فروشنده» قطعا در زمان اکران با استقبال مخاطبان مواجه خواهد شد، نمایش همزمان آن در گروه «هنر و تجربه» کمی عجیب به نظر می‌رسد. از سوی دیگر «هنر و تجربه» پیش‌تر با اکران فیلم «ایستاده درغبار» در سینماهای خود، نشان داده که به نمایش فیلم‌هایی با تعداد سالن‌های بیشتر علاقه دارد. با توجه به این موضوع به سراغ امیرحسین علم الهدی، رییس شورای سیاست‌گذاری «هنر و تجربه» رفتیم و از او پرسیدیم که دلیل اکران همزمان فیلم «فروشنده» در این گروه، همزمان با سایر سینماها چیست؟

علم الهدی درباره اکران آخرین ساخته اصغر فرهادی در سینماهای گروه هنر و تجربه می‌گوید: «تمام آثار سینمایی آقای اصغر فرهادی شاخصه‌های هنری و تجربی را دارند. ایشان در تمامی فیلم‌‌های خود به مشکلات اجتماعی جامعه می‌پردازند و این موضوع ذات سینمای هنری است. ما هم به همین دلیل حمایت خود را از این فیلم اعلام کردیم و همزمان با اکران «فروشنده» در سینماهای کشور، این فیلم را در سینماهای گروه هنر و تجربه هم به نمایش در می‌آوریم.»

او با اشاره به این که گروه «هنر و تجربه» در تقابل با انواع دیگر سینما نیست: «این گروه قرار است تکمیل کننده سینماهای عام باشد و ما اطراف گروه هنر و تجربه سیم خاردار نکشیده‌ایم. سینمای آقای فرهادی هم قطعا مخاطبان بسیاری دارد و از سوی دیگر مخاطبان هنر و تجربه هم که جزو مخاطبان جدی سینما هستند، فیلم‌های بزرگان سینمای ایران نظیر اصغر فرهادی و عباس کیارستمی را پیگیری می‌کنند.»

رییس شورای سیاست گذاری هنر و تجربه در ادامه می‌گوید: «برخی از افراد فکر می‌کنند که فیلم‌های هنر و تجربه نباید فیلم‌هایی باشد که لزوما پر مخاطب باشد، در صورتی که مخاطبان هنر و تجربه با سایر مخاطبان سینماها تفاوت دارند و آنها تمام آداب فیلم دیدن در سینما را رعایت می‌کنند. به همین دلیل بسیاری از سینماداران از اکران فیلم‌های هنر و تجربه راضی هستند.»

علم الهدی در پاسخ به این پرسش که  آیا تمام سانس‌ها و سالن‌های این گروه سینمایی به نمایش فیلم «فروشنده» خواهند پرداخت یا خیر، تاکید می‌کند: «ما قطعا تمام سانس‌ها و سالن‌های خود را در اختیار «فروشنده» قرار نمی‌دهیم، ما این فیلم فاخر را در سانس‌ها و سالن‌های معقولی به نمایش در می‌آوریم که بتواند به بهتر دیده شدن این فیلم برای مخاطبان جدی سینما کمک کند.»

اما همزمان با اکران فیلم «فروشنده» در گروه «هنر و تجربه» شورای سیاست گذاری این گروه تصمیم گرفته است که تمامی آثار این کارگردان را در سینماهای خود به نمایش درآورند. اما در این میان، تنها «درباره الی» نتوانسته در این فهرست قرار گیرد که علم الهدی در رابطه با این موضوع می‌گوید: «متاسفانه هم اکنون امکان نمایش فیلم «درباره الی» در سینماهای ما وجود ندارد و ما به این دلیل که نمی‌خواستیم سینمای ایران دچار حاشیه جدید شود، از اکران «درباره الی» به دلیل بازی گلشیفته فراهانی در آن خودداری کردیم. البته این موضوع دلایل فراتر از هنر و تجربه دارد.»

امیر حسین علم الهدی درپایان در مورد اعلام میزان فروش فیلم‌های گروه هنر و تجربه می‌گوید که تهیه کنندگان این آثار به نوعی خیلی تمایل ندارند که فروش فیلم هایشان اعلام شود و آنها هر وقت مصلحت دیدند می‌توانند میزان درآمد فیلم‌هایشان را از اکران در گروه هنر و تجربه اعلام کنند.

 

ارسال به دوستان
منبع: آی سینما
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
هفت سینما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
0
0
سلام
پوستر ایرانی که به تایید والت دیزنی رسید
همراه با دیگر مطالب " صبا خبر " این مطلب را نیز منتشر کنید
منبع : 7 سینما
http://www.7cinema.ir/Pages/News-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%B1_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%AF_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%AF%DB%8C%D9%88_%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%AA_%D8%AF%DB%8C%D8%B2%D9%86%DB%8C_%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7_%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF_-4284.aspx
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: