khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۱۳۳۸۷
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
"تو ساکن این شهری" نمایشگاهی است که با نگاهی متفاوت تهران را از زاویه دیدی متفاوت نشان می‌دهد.

به گزارش سرویس تجسمی خبرگزاری صبا، پیروز ابراهیمی جعفری خالق آثار مجموعه "تو ساکن این شهری"، متولد سال 1359 است و عکاسی را به صورت تجربی آموخته. وی سال ها در کنار برادرش که عکاس تبلیغاتی است کار عکاسی کرده وتا کنون چهار نمایشگاه انفرادی برگزار کرده است. ابراهیمی جعفری پیش از این برای عکاسی سراغ طبیعت می رفت اما این بار نمایشگاهی برگزار کرده که تداعی گر کودکی او و آدم های زیادی است که تا اندازه ای تهران قدیم را در خاطر دارند.این عکاس برگزیده مسابقه فرزند آخر است که این جایزه را به واسطه عکسی که با موضوع "عروس" ارایه کرده بود دریافت نمود.

ابراهیمی جعفری در گفت و گو با خبرگزاری صبا گفت:عنوان نمایشگاه من "تو ساکن این شهری" است و قصد من از برپایی آن این بود که به تهران فراموش شده مان نگاه دوباره ای بیندازیم. تهران شهری که در آن نفس می کشیم و زندگی می کنیم شهر فراموش شده ای است و خیلی از المان های آن در حال نابودی است.از این رو من در این نمایشگاه به سراغ سوژه هایی رفتم که شاید کمتر کسی به آن توجه کند.

وی افزود:معماری سنتی و ایرانی در محله های قدیمی مثل امامزاده یحیی،خیابان پامنار، ناصر خسرو و گذر مستوفی لوکیشن هایی بود که برای عکاسی به آن جا رفتم و معماری ها و بناهای تاریخی آن را درعکس هایم ثبت نمودم. من در خانه ای قدیمی به دنیا آمدم که آب انبار داشت و به طور حتم خیلی ها مثل من خاطره ای از خانه ها و آب انبارهای ان دوره ها دارند اما ممکن است به واسطه شهرنشینی و تغییر سبک زندگی ها دیگر یاد گذشته ها نکنند.این نمایشگاه فرصت مناسبی است تا طرفداران تهران قدیم به نمایشگاه بیایند، عکس ها را ببینند و خاطراتشان را مرور کنند.

وی یادآور شد: مخاطبان این مجموعه تنها آدم هایی که به نوعی ارتباطی با تهران قدیم دارند نیستند و بازدید از نمایشگاه برای هر طیفی خالی از لطف نخواهد بود.سادگی کارهای من و نوع نگاهی که داشتم این نمایشگاه را با سایر نمایشگاه هایی که با موضوعات این چنینی برگزار می شود متفاوت کرده است.

وی عنوان کرد:با وجود شلوغی ها و برج های بلندی که در شهر تهران قد کشیده اند عکس های من تهران را با فضایی متفاوت نشان می دهد.ضمن اینکه بیشتر عکس ها سیاه و سفید هستند و علاوه بر اینکه شخصا این تکنیک را دوست دارم این دو رنگ تهران قدیم را راحت تر در ذهن مخاطب تداعی می کنند.

این نمایشگاه از 4 تا 9 اردیبهشت در گالری کمال الدین بهزاد واقع در بلوار کشاورز نبش 16متری آذر میزبان هنردوستان است.

انتهای پیام
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: