khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۰۶ تير ۱۳۹۸ - 2019 June 27
کد خبر: ۱۲۹۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۳
ساقی زینتی در گفت و گو با صبا مطرح کرد:
کارگردان های ما توانایی ندارند بازیگری را که همیشه در یک قالب دیده اند در قالب دیگری ببینند چرا که این کار نیاز به خلاقیت دارد.

به گزارش خبرگزاری صبا، بسیار مهربان و خون گرم است. تلفن را که برداشت وقتی گفتم برای مصاحبه تماس گرفتم با آنکه سرش شلوغ بود پذیرفت و گفت با افتخار برای شما وقت می گذارم و به گرمی صحبت کرد.

ساقی زینتی یکی از بازیگران خوب تلویزیون و سینماست که در سریال‌های خاطره انگیزی چون "پس از باران" ایفای نقش کرده و این اواخر نیز در نقش "مل مل" سریال "شهرزاد" ادیده شد.

گفت و گوی ما را در زیر می خوانید:

*خانم زینتی چه خبر؟کجایید و این روزها چه می کنید؟

در شهر خوش آب و هوای شیرازم و مشغول ضبط یک تله فیلم به نام" دو خواستگار" که آقای اتفاقیان کارگردان آن است.

*در مورد این تله فیلم بگویید موضوع آن چیست و با چه کسانی هم بازی هستید؟

در این مجموعه زهره حمیدی،رضا رویگری،خشایار راد و خانم علیپور که شیرازی هستند ایفای نقش می کنند و قصه مربوط است به یک خانواده که در یک آپارتمان زندگی می کنند. من و خانم حمیدی و خانم علیپور سه خواهر هستیم که آقای رویگری برادر ماست و شوهر خواهران من هردو فوت کردند.خواهر بزرگم دختری دارد که در ظاهر کم عقل است و به همین خاطر برادر ما یعنی آقای رویگری که وابستگی زیادی به او دارد تصمیم می گیرد تمام دارایی اش را به نام آن دختر بزند.در ادامه ما برای تصاحب اموال برادرمان به خواستگاری دختر خواهرم می رویم و در این بین اتفاقات جالبی می افتد که باید کار را تماشا کنید.

*اخیرا شما را در سریال "شهرزاد" دیدیم، از آن کار بگویید و اینکه به نظر شما علت دیده شدن "شهرزاد" چیست؟

بله نقش من در سریال شهرزاد تمام شده اما برای یافتن علت موفقیت یک اثر باید سراغ گزینه های زیادی رفت که یکی از مهمترین آن ها کارگردان است. حسن فتحی یک کارگردان حرفه ای است و کارش را خوب بلد است.طرح "شهرزاد" را خودش داد و در تمام طول کار بر همه چیز نظارت داشت. خوشبختانه برای تولید و تهیه این فیلم دست آقای فتحی خیلی باز بود و به لحاظ مالی دغدغه چندانی نداشت به همین خاطر با محدودیت خاصی روبرو نبود و همین بسیار قابل توجه است.

ضمن اینکه در یک کار موفق همه عوامل باید خوب باشند حتی وقتی تدارکات کار خودش را درست انجام دهد می تواند روی همه تاثیرگذار باشد.

*گلاره عباسی در فیلم شما را خیلی اذیت کرد؟

بله اما به محض کات شدن فیلمبرداری مرتب قربان صدقه هم می رفتیم و می خندیدیم.رابطه ما بسیار دوستانه است.

*خانم زینتی کدام نقش و کدام مجموعه که تا به حال کار کرده اید برای شما خاطره انگیز تر بوده است؟

باور کنید از همه کارها خاطره خوبی دارم. پشت صحنه ها همیشه با حضور عوامل گرم بوده و خاطرات شیرینی را برای همه باقی گذاشته. اما اگر بخواهم از مجموعه ای یاد کنم "پس از باران" یکی از بهترین کارهای تلویزیونی من بود و در سینما هم کار آقای خسرو معصومی به نام "تابو" را خیلی دوست داشتم. "شهرزاد" هم با اینکه در ابتدا قرار بود نقش دیگری در آن داشته باشم و در همان چند روز قبل از کار نقشم عوض شد برایم بسیار دوست داشتنی است. من حتی وقتی در کاری قرار باشد یک پلان بازی کنم سعی می کنم دیده شود و همه توانم را برای آن می گذارم.

*سریال سازی ها در حال حاضر نسبت به گذشته چه تغییری داشته؟

نباید اینگونه به قضیه ساخت فیلم نگاه کنیم که نسبت به گذشته چه تغییراتی داشته چرا که هر زمان ویژگی های خاص خودش را دارد.مثلا در همان زمان که "پس از باران" پخش می شد خاطرم هست سفری به طبس داشتم و دیدم آن سریال چقدر برای مردم آن جا محبوب است در حالی که امروز با این همه امکانات شاید خیلی ها هنوز "شهرزاد" را ندیده باشند که علت هم نمایش آن در شبکه نمایش خانگی است.

به طور قطع امروز آگاهی ها بیشتر است و فکرها باز تر شده ،مخاطب یک گاف کوچک در طراحی صحنه را متوجه می شود و ایراد می گیرد اما هنوز بحث بودجه و شرایط مالی مطرح است و تا زمانی که این موضوع مطرح باشد خیلی چیزها را تحت الشعاع خود قرار می دهد.هم چنین توجه به اتفاقات فرعی به جای تمرکز بر نکات مهمتر از دیگر مواردی است که این روزها گریبان گیر فیلم ها و سریال های ما شده است. متاسفانه گاهی رقابت فقط بر سر این است که چه کسی موفق شود در یک زمان خاص مثل ایام نوروز کارش را پخش کند و اینکه چقدر مخاطب جذب کار شود در درجه های بعدی قرار می گیرد و اصلا خوب نیست.

*بهترین بازیگر زن یا کسی که در زندگی هنری تان از او الگو گرفته باشید کیست؟

بازیگر خوب زیاد داریم، نمی توانم تنها از یک نفر نام ببرم.حتی به اعتقاد من خیلی ها هستند که دیده نمی شنوند اما بسیار کار بلد و حرفه ای ایفای نقش می کنند. مطمئنا خیلی ها خوبند اما من به شخصه هیچ وقت الگویی جز مادرم نداشته ام.

*گفتید خیلی ها خوب هستند اما شانس دیده شدن را ندارند.چرا این اتفاق می افتد؟

آن دیگر به مسائل زیادی برمیگردد که یک بحث مفصل می طلبد و ترجیح می دهم چیزی از آن نگویم.

*نقشی هست که دلتان بخواهد بازی کنید اما به شما پیشنهاد نشده باشد؟

بله.دلم می خواهد نقش یک عاشق را بازی کنم! همیشه از سن 17،18سالگی تنها نقش هایی به من پیشنهاد شده که یا مادر خانواده بوده ام یا در طبقه خاصی می باید قرار می گرفتم.

*به نظر شما چرا پیشنهادهای شما در حوزه بازیگری محدود به چنین نقش هایی است؟

چون کارگردان های ما توانایی ندارند بازیگری را که همیشه در یک قالب دیده اند در قالب دیگری ببینند.این کار نیاز به خلاقیت دارد که باید شخصیت جدیدی را برای یک بازیگر تعریف کرده و به او پیشنهاد کار دهند.

*برنامه شما برای آینده چیست؟

در حال حاضر در دفتر آقای کمال مقدم هستم تا برای "سرنوشت بدخط" به نویسندگی خانم شریفی صحبت کرده و قرار داد ببندیم.

این مجموعه در بوشهر فیلمبرداری می شود.

*سخن پایانی شما؟

خیلی از جوانان و نوجوانان ما علاقه دارند که به حوزه بازیگری ورود پیدا کرده و جذابیت های ظاهری این حوزه برایشان خیلی پر رنگ است.من از همین جا به این دوستان پیشنهاد می کنم که قبل از ورود به تلویزیون یا سینما حتما تحقیق کنند و آموزش ببینند.تحصیلات آکادمیک در این زمینه می تواند آنان را در مسیر درستی قرار دهد که مسیر موفقیت را زودتر طی کنند و در غیر این صورت نمی توانند به آن چه که باید دست پیدا کنند.

گفت و گو از:عاطفه گودرزی

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: