khabargozarisaba.ir
جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۱۲۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰
"من ها" موشکافانه به کشف درونیات انسان معاصر در جغرافیای پیرامون هنرمند می پردازد.

علی سبوکی خالق آثار نمایشگاه عکس "من ها" در گفت و گو با خبرگزاری صبا گفت: "من ها" عنوان مجموعه کارهای من است که در گالری سیحون 2 به نمایش درآمده و از ترکیب کلمه "من" با علامت جمع "ها" تشکیل شده است. علت انتخاب این عنوان برای نمایشگاه این بود که به اعتقاد من، همه ما از یک نگاه دیده می شویم و همه یکی هستیم. به بیان دیگر همه افراد بخشی از "من" وجودی هرکس هستند و هر فردی می تواند نماینده بقیه آدم های روی کره زمین باشد.به نوعی ما یک اشتراک کلی از حضور هم هستیم و تنها در یک لحظه یا با یک اتفاق می توانیم "من" اصلی خودمان را پیدا کنیم.

وی افزود: این مجموعه اولین نمایشگاه انفرادی من است که شامل پرتره نگاری هایم در چهار سال اخیر می باشد. با برپایی این نمایشگاه مخاطبان من که سال هاست ْآثارم را دنبال می کنند فرصت می یابند به شکل جدی تر و در یک فضای حقیقی از کارها بازدید نمایند.

سبوکی تصریح کرد:ایده مشخصی پشت این نمایشگاه نبوده که بگویم برای یک سوژه مشخص عکاسی کرده ام و این مجموعه شامل تک پرتره نگاری های من در مواجهه با افراد به هدف کشف درونیات انسان معاصر در جغرافیای خودم بوده است. در واقع مشتاق بودم از طریق پرتره نگاری ها که بیشتر تمرکز آن فرای چهره و روی دست ها بوده ذهنیات افراد را کالبد شکافی کنم و با حس و حال خودم آن ها را به نمایش در آورم.

وی ادامه داد:هر اثر هنری از لایه های متفاوتی تشکیل شده که هرکس باتوجه به درک، جهان بینی، آگاهی و نگاهی که دارد می تواند به لایه ای از اثر برسد. آثار من در این نمایشگاه به گونه ای ارایه شده که ساده ترین مخاطبان با هرسطحی از آگاهی بتوانند با کارها ارتباط گرفته و آن ها را درک کنند.

عکاس نمایشگاه "من ها" خاطرنشان کرد:19 کار در این نمایشگاه ارایه شده که 13تای آن در ابعاد 130*90، 3کار 100*70 و 4تابلو نیز در ابعاد 90*90 ارایه شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به نمایش یک ویدیو آرت با عنوان "self portrate" در نمایشگاه اظهار کرد: این ویدیو آرت شامل نگاه کلی و جهان بینی من تا به امروز است که برای درک بهتر مخاطب از مجموعه به نمایش درآمده و تنها محدود به این نمایشگاه نمی شود بلکه می تواند در نمایشگاه های بعدی ام نیز به نمایش درآید، ضمن اینکه موسیقی متنی توسط خشایار پوریمین آهنگسازی شده تا نشانه گزاری مخشصی برای "من ها" باشد و باپخش شدن در فضای نمایشگاه حال و هوای مورد نظر را به مخاطب القا کند.

سبوکی در پایان گفت:من به قدرت موسیقی در انتقال مفاهیم معتقدم و گمان می کنم موسیقی نه تنها در عکاسی،بلکه فراتر از آن و در دنیای هنرهای تجسمی می تواند بسیار تاثیر گذار بوده و اثر ژرفی بر مخاطب بگذارد. از این رو در نمایشگاه هایم همیشه آهنگسازی مجزایی خواهم داشت.

گفتنی است این نمایشگاه تا 1 اردیبهشت در گالری سیحون میزبان هنردوستان است.

انتهای پیام


ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: