khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 21
کد خبر: ۱۱۵۸۰
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۱
لیلا حاتمی در نشست مطبوعاتی فیلم سینمایی "من"؛
در جلسه نقد و بررسی فیلم "من" به کارگردانی سهیل بیرقی، لیلا حاتمی و بهنوش بختیاری از تجربه های جدیدشان در فیلم "من" گفتند.

به گزارش خبرگزاری صبا، نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «من» به کارگردانی سهیل بیرقی همراه با عوامل فیلم، سعید سعدی و سعید خانی تهیه کننده، بهنوش بختیاری، لیلا حاتمی بازیگر، شیما منفرد تدوین‌گر و خدایار خاقانی منتقد امروز در کاخ جشنواره برگزار شد.

سهیل بیرقی: من بلاتکلیف نیست!

سهیل بیرقی، کارگردان فیلم درباره فیمنامه من گفت: فیلمنامه من قرار نیست گره افکنی به شکل کلاسیک داشته باشد. چون تصیم داشتیم ضد کلیشه کار کنیم. در حالی که قصه به اندازه کافی پتانسیل تعقیب گریز، کشمکش  و سکانس های پرهیجان را داشت ولی ما معکوس آن کار کردیم.

بیرقی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که فیلم را بلاتکلیف می دانست گفت:قطعا بلاتکلیفی در فیلم وجود ندارد چون با فیلمنامه کامل کار را کلید زدم. ولی از آن جایی که چندان به نوشته خودم پای بند نیستم در زمان فیلمبرداری محیط و شرایط در کارم تاثیر می گذارد و سعی می کنم منعطف باشم.

وی درباره ی درباره انتخاب بهنوش بختیاری در نقشی جدی گفت: همیشه پیگیر بازی های ایشان بود. چون خیلی از آثار طنزی که دیگران دوست ندارند را تماشا می کنم و دوست دارم. به نظرم بازیگر علاوه بر جذابیت باید خاصیت سرگرمی هم داشته باشد. برای این نقش هم به دنبال دورترین بازیگری بودم که به این شخصیت نزدیک باشد.

از نقش های متفاوت نمی ترسم

سعید سعدی: گردش چرخه سینما به کمک جوانان

سعید سعدی ، تهیه کننده درباره همکاری به کارگردان اولی در فیلم "من" گفت: همیشه معتقد بوده ام باید به جوانان اعتماد کرد. با این شرایطی که  سینما دارد، باید از جوانان کمک بگیریم تا با ایده های  نو چرخه سینمای ایران را به گردش در آورند.

لیلا حاتمی: بازی بهنوش بختیاری شگفت زده ام کرد

لیلا حاتمی درباره همکاری اش را سهیل بیرقی در فیلم "من" گفت: سهیل بیرقی را از سال های قبل می شناختم و با او همکاری داشتم. زمانی هم که پیشنهاد بازی در این کار را داد خیلی خوشحال شدم. فیلمنامه من برایم جذاب و قابل احترام بود.

حاتمی با اشاره به اینکه هیچ گاه به دنبال متفاوت بودن نیست خاطر نشان کرد: شاید نقش های متفاوت جذاب و امتیاز آور باشد ولی هیچ گاه به دنبالش نبودم. نه اینکه این تجربه بترسم. حتی زمانی هم که آقای بیرقی پیشنهاد این کار را  داد؛ مخالفت کردم. چون معتقد بودم به درد این نقش نمی خورم، چه به لحاظ اخلاقی و چه فیزیکی.

وی خاطر نشان کرد: چیزی که در فیلمنامه خیلی دوست داشتم، فرم کلاسیک قدیمی آن بود که در سطح اتفاق می افتاد. چیزی که یادآور فیلم های چهل سال پیش است. این فیلم نشان می دهد که سینما واقعا سینما است و قرار نیست واقعی باشد. برایم جالب است کارگردانی با این سن و سال چنین تفکری داشته باشد.

حاتمی در پایان گفت: برای هر بازیگری هیچ چیز مهم تر اینکه بازیگر مقابلش واقعا بازیگر باشد؛ نیست و بهنوش بختیاری واقعا بازیگر است. به طور ویژه ای از بازی بهنوش بختیاری شگفت زده شدم.

از نقش های متفاوت نمی ترسم

بهنوش بختیاری: سهیل بیرقی یک سرو گردن بالاتر از همه است

بهنوش بختیاری که برای اولین بار در نقش جدی ایفای نقش کرده است حضور در این نقش را آرزوی خود دانست  و گفت: همیشه در کارهای طنز بازی کردم و همیشه دوست داشتم موقعیتی فراهم شود تا بازی در نقش جدی را هم تجربه کنم. خوشحالم که این تجربه با  این فیلم برایم اتفاق افتاد و سهیل بیرقی به من اعتماد کرد.

بختیاری، با اشاره به اینکه  بیست سال در سینما کار کرده است  ولی همیشه در نقش های طنز بازی کرده است افزود: بازی در نقش طنز در جامعه ما کاری سخت اس به خصوص برای خانم ها ولی من این کار را کردم.

وی ادامه داد: برای این کار سختی های زیادی متحمل شدم، چون من حرکات شخصی زیادی دارم که سال ها با آن ها بازی می کردم ولی آقای بیرقی با تمرین های زیادی که داشتیم همه این حرکات را از من گرفت. ایشان حتی روی پلک زدن های بازیگرانش حساس بودند.

بختیاری در ادامه به نتیجه خوشایند و قدرتمند فیلم اشاره کرد و افزود: همه کارگردان ها تلاش خود را کردند تا فیلم های خوبی را راهی جشنواره کنند.ولی فکر می کنم سهیل بیرقی با این فیلم نشان داد یک سرو گردن بالاتر از همه است. این فیلم با اکران موفقی در سینماهای مردمی روبرو شد و امیداورم  فیلم منتقدین هم با استقبال روبرو شود.

وی همچنین درباره همکاری اش با لیلا حاتمی گفت: این فیلم ویژگی های مثبت زیادی داشت. یکی از این ویژگی ها همکاری با لیلا حاتمی بود که همیشه آروزی دیدن ایشان را داشتم و حالا با ایشان همبازی شده ام.

از نقش های متفاوت نمی ترسم

شیما منفرد: برچسب نزنید!

شیما منفرد، تدوینگر فیلم درباره همکاری اش با سهیل بیرقی گفت: ایشان را از زمان همکاری اش با عبدالرضا کاهانی می شناختم و خوشحالم که در اولین  فیلمشان با هم همکاری داشتم.

وی افزود: از منتقدان تقاضا میکنم فیلم "من" را که مثلاً بدون ساختار است بدون برچسب زدن ببینند. کار سهیل بیرقی دارای ساختار است که البته نیاز به مکان و زمان ندارد.

وی در ادامه گفت: ما در روایت آدم‌ها آن هم در سبک به خیلی از چیزها پی می‌بریم، در حقیقت این انتخاب سهیل بیرقی بوده است، خیلی خوشحالم که در کنار سهیل بیرقی بودم، او به خوبی می‌داند که چه کار کند. نسل جدید فیلمسازی در سینما ورود پیدا کرده که این برای سینما خوش‌یمن است..

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: